İzmir Kaynak Verimliliği Programı Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından hayata geçirilen İzmir Kaynak Verimliliği Programı tanıtım toplantısı, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Rheinisch Westfalische Technische Hochschule (RWTH) Aachen Teknik Üniversitesi Avrupa 4.0 Dönüşüm Merkezi iş birliği ile 03 Haziran 2021 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Tanıtım Toplantısı açılış konuşmasını İzmir Valisi ve İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger yaptı. Köşger “İzmir sanayisine büyük bir ivme kazandıracağına inandığımız ve önümüzdeki 4 yıl boyunca üzerinde çok detaylı çalışılarak hayata geçirilecek olan İzmir Kaynak Verimliliği Merkezi’nin İzmir ve Türkiye sanayisi için çalışan tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar “İzmir Kaynak Verimliliği Programı sayesinde firmalar bugün rekabette sürdürülebilir avantajlar sağlarken, gelecekteki yeniliklerin gerektireceği değişime de kendilerini hazırlama imkânı elde edecekler.” dedi.

UNDP Türkiye Programlardan Sorumlu Temsilci Yardımcısı Seher Alacacı Arıner, endüstriyel simbiyoz bileşeni kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler ile İzmir’de bu konuda bölgesel kapasite oluşturulacağını ve pilot uygulamalar gerçekleştirileceğini ekledi. Avrupa 4.0 Dönüşüm merkezi Prof. Dr. Thomas Gartzen, Endüstri 4.0’ın çıkış noktası Almanya’daki dijital dönüşüm uzmanlığının yerelde yapılan analizler ile İzmir’in ihtiyaçlarına göre uyarlanacağını, sonunda tamamen yerli bir dijital dönüşüm merkezi kurulacağını ifade etti.

İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, uluslararası seviyede yetkinliğini kanıtlamış kurumlar ile yapılacak iş birliği sayesinde İzmir sanayisinin dönüşümü için İzmir’in ihtiyaçlarına uygun bir program tasarlandığını belirtti. Dr. Yavuz, firmalara hem teknik hem mali destek vermek suretiyle onların da bu dijital dönüşüm ve endüstriyel simbiyoz dönüşümlerine destek olmuş olacaklarını ifade etti.

This site is registered on wpml.org as a development site.