İzmir Endüstriyel Simbiyoz Eğitici Eğitimleri Gerçekleşti

İzmir Bölgesinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi kapsamında, endüstriyel simbiyoz alanında kilit paydaşlara yönelik eğitici eğitimleri 25-26-27 Mayıs tarihlerinde İzmir Renaissance Otel’de düzenlendi.

Geliştirilen endüstriyel simbiyoz iş birliklerinin kurumsal ve sistematik olarak işlemesine katkıda bulunabilecek; sahada kolaylaştırıcı rolü üstlenerek İzmir’e özgü bir yönetim modelinin geliştirilmesi sürecinde önemli rol oynayacak paydaşların katılımı ile gerçekleştirilen programda iş birliği geliştirme, veri yönetimi, endüstriyel simbiyoz yazılımı, iletişim olmak üzere farklı eğitim konuları işlendi. Ulusal ve uluslararası düzenlemelere ve örnek uygulamalara da yer verilen program kapsamında ayrıca katılımcılara yazılım kullanma ve iş birliği oluşturma konusunda pratik yapmaları için fırsat tanındı.

İzmir’de faaliyet gösteren OSB’ler, EBSO, İZTO, İTB, EİB, ÇMO ve İZSU yetkililerinin katılım sağladığı eğitimde endüstriyel simbiyoz ve atık yönetimi kıdemli uzmanı Ian Humphreys eğitmen olarak yer aldı. İZKA Yeşil Büyüme Politikaları Birim Başkanı Sena Gürsoy’un açılış konuşması ile başlayan program İzmir’de yürütülen endüstriyel simbiyoz faaliyetleri ve planları hakkında güncel bilgi paylaşımları ile devam etti.

Eğitimin ilk gününde eğitimci Ian Humphreys, İzmir endüstriyel simbiyoz programının geliştirilmesi sırasında kolaylaştırıcılar tarafından kullanılması planlanan programı ve içerikleri tanıttı. Bununla birlikte verilerin toplanması, etkili bir biçimde veri yönetilmesi, uygulayıcı ve kolaylaştırıcı rollerinin gerekliliklerine de programda yer verildi. Eğitimin ikinci gününde sinerji çalıştaylarının planlanma ve uygulanması süreçlerine, olası sinerji potansiyeline sahip şirketlerden verilerin nasıl toplanacağı ve sinerji sonuçlarının nasıl yakalanacağına yer verildi. Eğitimin üçüncü günü ise, endüstriyel simbiyoz yazılımına giriş, programda veri oluşturma, veri yönetimi ve çıktı eşleştirme, programın hedefleri ve sinerjilere öncelik verme yöntemlerine yer verildi. Eğitim süresince etkinliğe katılım sağlayan kolaylaştırıcılar ile fikir alışverişinde bulunuldu ve eğitime interaktif katılım sağlandı.

İzmir Endüstriyel Simbiyoz Eğitici Eğitimleri, bölgede geliştirilen endüstriyel simbiyoz iş birliklerinin kurumsal ve sistematik olarak işlemesine katkıda bulunabilecek; sahada kolaylaştırıcı rolü üstlenerek İzmir’e özgü bir yönetim modelinin geliştirilmesi sürecinde önemli rol oynayacak paydaşların teknik ve yönetsel kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla önümüzdeki dönemde de düzenlenmeye devam edecek.

This site is registered on wpml.org as a development site.